środa, 14 lipca 2010

Art Opole PL,CZ

PL
Grupa artystów z Czech i Polski gościć będzie w Opolu, w ostatnim tygodniu lipca, realizując założenia projektu Art Opole. Artyści wykorzystując nowe media w sztukach plastycznych: sztuka wideo, fotografia, instalacja, street art, zrealizują autorskie projekty zmieniające przestrzeń miejską. W zależności od koncepcji artystów zaproszonych do projektu powstaną obiekty przestrzenne zlokalizowane na terenie miasta, filmy, fotografie zmieniające przestrzeń, przygotowane do publicznej prezentacji lub inne działania wpisujące się w nurty sztuki współczesnej. Konsultantem do spraw artystycznych będzie artysta - dr Grzegorz Gajos zarazem dyrektor artystyczny projektu. Powstanie sześć realizacji artystycznych. Będą to samodzielne projekty z zakresu sztuki współczesnej powstałe w ramach wymiany doświadczeń artystycznych między artystami z Polski i Czech.
Otwarta prezentacja zrealizowanych projektów odbędzie się w ostatnim dniu pobytu artystów w Opolu. Projekty jako autonomiczne prace zostaną zrealizowane w czasie pobytu artystów w Opolu, w różnych częściach miasta.
Posumowaniem projektu będzie wydanie dwujęzycznego polsko-czeskiego katalogu (w październiku 2010 roku) opisującego projekt i sylwetki artystów biorących w nim udział.

Cz
Během desetidenního pobytu v Opoli v červenci 2010, umělci z Česká (3 osoby) a Polská (3 osoby) budou realizovat vlastní, autorské projekty oživení městského prostoru za použití nových médií a technologií plastického umění.

Základem projektu je obrácení pozornosti umělců - účastníků projektu – na zanedbaná, opuštěná a netradiční místa, která si doposud s uměním nespojovaly, a která je záhodno oživit uměleckou akcí.
V prvních dnech nejdůležitější bude setkání obyvatelů s umělci, aby upozornit veřejnost na zanedbané industriální místa v Opoli, a diskuse o nápadech na jejich oživení. Kromě toho bude založen blog, na kterém bude možno o tom veřejně diskutovat. Tento blog a setkání budou prostředkem k navázání interakčních kontaktů mezi umělci a veřejností.

V dalších dnech pobytu v Opoli každý účastník projektu (spolu 6 umělců z Polská a Česká) bude realizovat v městě vlastní projekt, který spojí se s industriálním prostorem města Opole a bude dostupný široké veřejnosti a turistům. Bude to součást umění, kterou najdeme nejen v galerie a v muzeu, ale bude to „umění pro každého”, zvláště z Euroregionu Praděd.
Oficiální prezentace projektů se bude konat v poslední den pobytu umělců v Opoli.
Shrnutí projektu bude obsahovat vydání polsko-českého sborníku, který dokumentuje průběh projektu spolu s popisem uměleckého díla a jeho autora. Sborník bude prodáván tak v Polsku jak i Česku.

Artyści biorący udział w projekcie:
Magdalena Hlawacz, Aleksandra Janik, Lucilla Kossowska
Václav Minařík, Jiří Štencek, Tomáš Valušek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz